1. Odpowiednia wysokość hulajnogi

Zarówno jeśli chodzi o hulajnogę wyczynową, jak i klasyczną, ważne jest, aby była ona dobrana do naszego wzrostu. Poniżej znajdziemy sugerowaną wysokość hulajnogi wyczynowej w zależności od wzrostu:

Wysokość użytkownika – Zalecana wysokość hulajnogi

95-115 cm  - mniej niż 70 cm

115-130 cm – 70-75 cm

130-145 cm – 76-81 cm

145-160 cm – 82-84 cm

170 i więcej – 90 cm i więcej

2. Waga

Standardowo hulajnogi wyczynowe nie powinny ważyć więcej niż 4-5 kg. Wynika to z tego, że aby wykonać choćby najprostszy manewr, musimy oderwać zarówno siebie, jak i hulajnogę od podłoża. Zatem jeśli hulajnoga byłaby cięższa, wykonanie manewru byłoby znacznie trudniejsze, a sam potencjalny upadek bardziej dotkliwy.

3. Kierownica

Hulajnoga wyczynowa do trików posiada jednoczęściową kierownicę bez rmożliwości regulowania wysokości. Wynika to z tego, że regulowana kierownica osłabiłaby konstrukcję hulajnogi. Kierownice w naszych hulajnogach wyczynowych są szersze niż w hulajnogach klasycznych i obracają się o 360 stopni, co zapewnia wygodę i pozwala na wykonywanie akrobacji. Kształt kierownicy w hulajnodze wyczynowej to przeważnie litera T (T-shape) bądź Y (Y-shape). Bardziej wytrzymała będzie kierownica w kształcie litery Y.

4. Wytrzymałość

Wytrzymałość to ważna cecha w kontekście odporności na wstrząsy i upadki. Zatem zanim zdecydujesz się na zakup hulajnogi sprawdź, z czego jest wykonana. Od tego zależy również waga hulajnogi.

5. Cena

Hulajnogi wyczynowe są na rynku w bardzo różnych cenach. Dobrą hulajnogę możesz kupić w cenie już od 300 złotych do 500 złotych.

6.Właściwa konserwacja hulajnogi

Wybór hulajnogi wyczynowej to tylko połowa sukcesu. Pamietajmy, że o każdą hulajnogę należy zadbać. Wszystkie śruby i nakrętki muszą być dokręcane przed każdym użyciem. Należy unikać wody, piasku oraz przechowywania w wilgotnych warunkach. Po każdym użyciu hulajnogę wyczynową powinniśmy dokładnie wyczyścić, a od czasu do czasu odkręcić kółka i dokładnie je oczyścić.