
1. Odpowiednia wysokość hulajnogi
Zarówno jeśli chodzi o hulajnogę wyczynową, jak i klasyczną, ważne jest, aby była ona dobrana do naszego wzrostu. Poniżej znajdziemy sugerowaną wysokość hulajnogi wyczynowej w zależności od wzrostu:
Wysokość użytkownika – Zalecana wysokość hulajnogi
95-115 cm - mniej niż 70 cm
115-130 cm – 70-75 cm
130-145 cm – 76-81 cm
145-160 cm – 82-84 cm
170 i więcej – 90 cm i więcej
2. Waga
Standardowo hulajnogi wyczynowe nie powinny ważyć więcej niż 4-5 kg. Wynika to z tego, że aby wykonać choćby najprostszy manewr, musimy oderwać zarówno siebie, jak i hulajnogę od podłoża. Zatem jeśli hulajnoga byłaby cięższa, wykonanie manewru byłoby znacznie trudniejsze, a sam potencjalny upadek bardziej dotkliwy.
3. Kierownica
Hulajnoga wyczynowa do trików posiada jednoczęściową kierownicę bez rmożliwości regulowania wysokości. Wynika to z tego, że regulowana kierownica osłabiłaby konstrukcję hulajnogi. Kierownice w naszych hulajnogach wyczynowych są szersze niż w hulajnogach klasycznych i obracają się o 360 stopni, co zapewnia wygodę i pozwala na wykonywanie akrobacji. Kształt kierownicy w hulajnodze wyczynowej to przeważnie litera T (T-shape) bądź Y (Y-shape). Bardziej wytrzymała będzie kierownica w kształcie litery Y.
4. WytrzymałośćWytrzymałość to ważna cecha w kontekście odporności na wstrząsy i upadki. Zatem zanim zdecydujesz się na zakup hulajnogi sprawdź, z czego jest wykonana. Od tego zależy również waga hulajnogi.
5. Cena
Hulajnogi wyczynowe są na rynku w bardzo różnych cenach. Dobrą hulajnogę możesz kupić w cenie już od 300 złotych do 500 złotych.
6.Właściwa konserwacja hulajnogi
Wybór hulajnogi wyczynowej to tylko połowa sukcesu. Pamietajmy, że o każdą hulajnogę należy zadbać. Wszystkie śruby i nakrętki muszą być dokręcane przed każdym użyciem. Należy unikać wody, piasku oraz przechowywania w wilgotnych warunkach. Po każdym użyciu hulajnogę wyczynową powinniśmy dokładnie wyczyścić, a od czasu do czasu odkręcić kółka i dokładnie je oczyścić.